ד"ר דב קליין: חלומות מפלסטיק – שינוי דרמטי במציאות

ניתוחים פלסטיים אמנם נתפשים כיום כהרבה יותר טבעיים מפעם וכך למשל רק בארה"ב נכנסים מדי שנה קרוב ל-2 מיליון איש אל חדר הניתוח כדי לעבור הליך כירורגי שמטרתו אסתטית, אבל עדיין ישנה גם רתיעה מסוימת מאותם ניתוחים פלסטיים, ולפעמים הרתיעה אף מחלחלת אל היחס לאותם נשים וגברים שכן נכנסים לחדרי הניתוח ומשפצים את גופם.

הגברת המודעות לתהליך שמאחורי הניתוחים הפלסטיים היא אחת הדרכים לפוגג את שאריות הרתיעה והחשש. גם יצירת חיבור רגשי עם גברים ונשים שעברו ניתוחים פלסטיים תאפשר לציבור הרחב להבין באמת את המניעים שגורמים לאדם להיכנס לחדר ניתוח כדי "רק" לשפץ איבר מסוים בגופו, ומן הסתם תשפר משמעותית את האופן שבו אנחנו מסתכלים על המנותחים והמנותחות.

מי שעשתה את כל הנ"ל היא הקולנוענית המוכשרת עידית אברהמי, שיצרה כמה וכמה סדרות תיעודיות שאחת הבולטות שבהן היא ללא ספק "חלומות מפלסטיק". "חלומות מפלסטיק" – שהחלה להיות משודרת ב"הוט" ב-2012 ונכון לעכשיו צולמו 4 עונות שלה – תיעדה את הנעשה במרפאה הפופולרית של ד"ר דב קליין בצפון תל אביב, העניקה לציבור הרחב (שעפ"י נתוני הצפייה בערוץ "הוט בידור ישראלי" וכמות ההורדות ב-VOD התחבר מאוד לסדרה) מבט אל פנים חדר הניתוח ואל ההתלבטויות העמוקות ביותר של מגוון רחב של גברים ונשים בני כל הגילאים, ובסך הכל הגבירה מאוד את המודעות אל עולם הניתוחים הפלסטיים, על היופי והקושי שבו.

צפיות רבות, שבחים מהמבקרים

חלומות מפלסטיק זכתה כאמור לפופולריות רבה וגם המבקרים שיבחו אותה לא מעט.

התיעוד המרתק של החלומות, של הניסיון להגשים אותם, של החששות בדרך, של האכזבות שהן חלק בלתי נמנע מהתהליך ושל ההתרגשות והשמחה כשהמראה החיצוני הופך לזה שהאדם תמיד חלם עליו התבצע לאורך כל הדרך בעיניים לא שיפוטיות אלא סקרניות ומכילות, והתוצאה בהתאם.

נדבך נוסף בהצלחת "חלומות מפלסטיק" הוא הניסיון העשיר של ד"ר דב קליין שהופך את הניתוח הפלסטי להרבה יותר מחיתוכים טכניים כאלה ואחרים אלא לתהליך מורכב שנוגע לא רק בגוף אלא גם בנפש. בפרט באה לידי ביטוי בסדרה המחויבות העמוקה שלו לבחינה מדוקדקת של החלום של כל מי שמגיע למרפאה שלו, כדי לוודא שניתוח פלסטי אכן ישפר את איכות חייו. למעשה כחמישית מבין המגיעים למרפאה של ד"ר קליין כלל לא יעברו בסופו של דבר את הניתוח שאותו ביקשו לעבור, שכן ד"ר דב קליין והצוות שלו (שכולל אגב את אשתו צ'ינסיה, שלמדה אף היא רפואה באיטליה ושם למעשה הכירו בני הזוג) משכנעים אותם כי חבל על ההשקעה והזמן, וממליצים להם על דרכים אחרות לשיפור החיים.

חיבור טבעי לסלבריטאים וסלבריטאיות

כדאי לציין כי במובנים רבים הבחירה בד"ר דב קליין כמי שיוביל מבחינה מקצועית רפואית את הסדרה הייתה כמעט מתבקשת מאליה, שכן עוד לפני צילומי "חלומות מפלסטיק" היה ד"ר דב קליין אחד הכירורגים הפלסטיים המפורסמים בארץ אם לא המוכר ביותר שבהם, וזאת בזכות ניתוחים רבים של סלבריטאים וסלבריטאיות.

בין השאר הוא ניתח את קלוד דדיה, אסתי ממו, חני פרי, מירי דריקס ונטלי דדון, וגם ב"חלומות מפלסטיק" ניתן היה לצפות בידוענים דוגמת זהבה בן ועמנואל הורי.

כתיבת תגובה

האימייל שלך לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>