לוס אנג'לס – ההיסטוריה של עיר המלאכים

טיסות להוליווד לוס אנג'לסלוס אנג'לס, בירת מדינת קליפורניה שבארצות הברית, היא מרכז עסקי, תרבותי ותקשורתי – ומדי יום עולים רבבות בני אדם על טיסות ללוס אנג'לס, איש איש ומטרותיו הוא. אולם לא תמיד היו הטיסות מוצר כה נחשק. עיר המלאכים (זהו פירוש השם לוס אנג'לס בספרדית) החלה את דרכה בצנעה, ובהדרגה התפתחה והפכה למעצמה שהיא כיום.

טיסות ללוס אנג'לס (כרטיסים ניתן להזמין אצל סוכנות הנסיעות שלכם) נוחתות בשדה התעופה הבינלאומי של העיר, LAX שמו. בשנים האחרונות עוברים בו בממוצע כ-5 מיליון איש בחודש, ונרשמות בו, מדי חודש, לא פחות מ-50,000 נחיתות והמראות. מלונדון לבדה מגיעים למעלה ממיליון נוסעים בשנה, וגם בטוקיו ובסידני עולים רבים על טיסות ללוס אנג'לס – יותר ממיליון נוסעים בשנה.

קצת היסטוריה

בעבר, הייתה לוס אנג'לס מקום משכנם של שבטים אינדיאניים. בספטמבר 1781 הוחלט להקים עיר (קטנה כמובן, כמה עשרות עד כמה מאות אנשים בלבד אכלסו אותה באותה תקופה), וב-1821 עברה לוס אנג'לס לחזקת מכסיקו השכנה. רבע מאה מאוחר יותר, בעקבות מלחמת ארצות הברית – מכסיקו, הפכה לוס אנג'לס לחלק מארה"ב. פריצת הדרך הראשונה הגדולה של לוס אנג'לס התרחשה לקראת סוף המאה ה-19, לאחר שהתגלה נפט באזור העיר, וכן נסללה מסילת רכבת אליה. בתחילת המאה העשרים כבר מנתה לוס אנג'לס מעל 100,000 תושבים (מספר מרשים למדי ביחס לאותה תקופה). בשנות העשרים של המאה העשרים הגיעה לעיר תעשיית הקולנוע האהובה, והעניקה לעיר תנופה נוספת, וכך גם תעשיית התעופה. ב-1932 כבר הייתה לוס אנג'לס עיר גדולה וחזקה שזכתה לארח אולימפיאדה, וכעבור כחצי מאה, ב-1984 אירחה שוב לוס אנג'לס אולימפיאדה – הרווחית ביותר בתולדות האולימפיאדות.

טיסות ללוס אנג'לס לאנשי עסקים ולימודים

כיום, כאמור, עיר המלאכים היא מעצמה בתחומים רבים והעולים על טיסות ללוס אנג'לס נהנים מחוויה מרשימה ומעצימה. רבים מבין העולים על טיסות ללוס אנג'לס עושים זאת על מנת להשתתף בכנס מסחרי או ועידה כלשהי (בין אם עסקית ובין אם באוריינטציה של מדע ומחקר). בעיר גם פועלת אוניברסיטת דרום קליפורניה – אחד המוסדות האקדמאים הוותיקים והמובילים בעולם.

תרבות בלוס אנג'לס

העולים על טיסות ללוס אנג'לס יכולים לבקר גם באחד משלל המוזיאונים שמציעה העיר, החל ממוזיאון הסובלנות (מוזיאון מודרני ואינטראקטיבי שהוא חלק ממרכז שמעון ויזנטל העולמי), דרך מוזיאון הילדים (שגם מפעיל את הזאטוטים לא מעט ומספק להם חוויה בלתי נשכחת), מוזיאון אפרו-אמריקאי, וכלה במוזיאון גטי (תרומת המיליארדר הפילנתרופ פול גטי, שהעניק לעיר מבנה שהוא פנינה ארכיטקטונית ובתוכה שפע יצירות אמנות מרשימות).
אזור מתוייר נוסף האהוב במיוחד על העולים לטיסות ללוס אנג'לס הוא כמובן הוליווד, שמאפשר הצצה ונגיעה קצרה בזוהר שמאפיין את לוס אנג'לס, דרך סיור בשדרת הכוכבים (המפורסמת בעיקר בזכות טביעות הידיים של הכוכבים על המדרכה, אולם תמצאו בה גם אטרקציות מלבבות נוספות), מוזיאון השעווה (ובו דמויות שעווה של כל הכוכבים המפורסמים, מהעבר וההווה), ועוד ועוד.

כתיבת תגובה

האימייל שלך לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>