טיסות רגע אחרון – חופשה זולה לחו"ל

ההוצאה המשמעותית ביותר בכל חופשה לחו"ל היא כרטיס הטיסה, כאשר לרוב הוא עומד על מחצית העלות של החופשה כולה. אנחנו רגילים להתייחס למחיר כרטיס הטיסה כקבוע ורק ממנו להתחיל לחשב עלויות ולראות היכן ניתן לחסוך. אבל בעצם יש הרבה דרכים לחסוך גם בעלות הכרטיס ואחת מהן היא טיסות רגע אחרון.

 

טיסות רגע אחרון היא האופציה הטובה ביותר. סוכנויות הנסיעות משכירות מטוס ליעד מסוים, בדרך כלל זה יעד קרוב כמו מדינות אירופה או תורכיה ומדינות אירו-אסיה. הן מוציאות כרטיסים למכירה הרבה זמן לפני מועד הטיסה, אבל אם לא כל הכרטיסים נמכרו כשבועיים לפני הטיסה, המחירים שלהם מתחילים לרדת.

מתי להתחיל לחפש?

סוכנות הנסיעות תעדיף למכור את הכרטיס במחיר עלות או אפילו הפסד, והעיקר שלא להוציא טיסה עם מקומות ריקים, כי אז היא מפסידה יותר. אם כך, טיסות רגע אחרון צריך להתחיל לחפש כשבועיים לפני הטיסה, ואפילו עדיף כשבוע לפני המועד שקבעתם לעצמכם.

איפה בודקים טיסות רגע אחרון? נכנסים לאתרי האינטרנט של סוכנויות הנסיעות ומחפשים את הרובריקה של הרגע האחרון. בדרך כלל גם מפרסמים את המבצעים החמים ביותר על העמוד הראשי. דרך נוספת היא לעבור על העיתונים הגדולים ידיעות, מעריב וישראל היום.

לבדוק פרסומים

כל יום מפרסמות סוכנויות נסיעות מבצעי הרגע האחרון. טיסות שיוצאות באותו הערב או ביום למחרת נושאות בעלויות הזולות ביותר. צריך בשביל זה לא מעט ספונטניות, אבל אם המזוודה כבר מוכנה ואם אין לכם בעיה לקבל חופש מהעבודה בהתראה קצרה, זו אופציה מעולה.

אפשר גם לקנות טיסות זולות עם פחות ספונטניות. אתם יכולים לבקש חופש מהעבודה לשבוע מיום ראשון, ולהתחיל לחפש טיסות רגע אחרון החל מיום רביעי של השבוע לפני. במקרה הכי גרוע, אם לא מצאתם את טיסה ליעד ובמחיר שרציתם, תחזרו לעבוד.

טיסות למדינות שכנות

אם אתם רוצים לטייל באירופה, לא חייבים למצוא כרטיס טיסה למדינה ספציפית. אפשר בהחלט לקנות כרטיס זול למדינה שכנה ולחצות אותה עם רכבת. לדוגמא, טיסות לגרמניה זולות מאוד והמבצעים אליה ברגע האחרון הם במחירים ממש מגוחכים. אז אם אתם רוצים לנפוש דווקא ברומא, פריז או אמסטרדם, רכבת אחת תפתור לכם את הבעיה והמחיר הכולל זול יותר מטיסה ישירה.

עוד אפשרות לחסוך בעלות הכרטיס היא לחפש טיסות לנמלי תעופה קטנים באותה המדינה. נמלי תעופה קטנים פחות פופולאריים וסוכנויות הנסיעות מתקשות יותר למלא אליהם מטוסים. טיסות לנמלי תעופה קטנים זולות יותר גם בגלל שמיסי הנמל זולים יותר.

אפשר גם תמיד להתלונן. הייתה לכם טיסה שהתעכבה? האוכל היה גרוע? השירות היה מזלזל? נסו להתלונן בצורה מכובדת ועניינית. בדרך כלל במכתב למנהלים. סוכנויות וחברות תעופה רבות מתייחסות ברצינות לכל תלונה ומפצות ביד רחבה לקוחות, העיקר להשאיר אותם מרוצים.

4 Responses to טיסות רגע אחרון – חופשה זולה לחו"ל

 • נטע says:

  האם יש סוכנויות מומלצות (ואמינות כמובן…) לקנות מהן כרטיסי טיסה ברגע האחרון, שומעים הרבה סיפורים על סוכנויות "פיקטיביות" שלקוחות לא ראו את כספם חזרה.
  אפשר בבקשה לפרסם רשימה של סוכנויות מומלצות?

 • אמיר says:

  לא תמיד טיסות רגע אחרון הם הכ זולות, זה תלוי בתפוסת המטוס, אם המטוס מלא המחיר יכול גם להיות מאוד גבוה. זה עניין של מזל אל תחכי לרגע האחרון כי לא בטוח שתמצאי ובסוף עוד תשלמי יותר..

 • דני says:

  מישהו יודע איפה אפשר למצוא רשימה של מדינות שצריך לעשות חיסונים אליהן??

כתיבת תגובה

האימייל שלך לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>